MB

Rekolekcje Kręgu Biblijnego w Olchowej Przyroda jest niezwykłą przestrzenią, w której serce człowieka może poczuć Bożą obecność. Dlatego Wspólnota Kręgu Biblijnego z par. Św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim na miejsce swoich letnich rekolekcji wybrała Olchową. Ośrodek „Brama Bieszczad” był do tego idealny! Rekolekcje odbyły się w dniach 26-28 sierpnia 2016 r.Członkowie Wspólnoty po raz kolejny doświadczyli spotkania z Bogiem, przede wszystkim poprzez udział w Eucharystii sprawowanej każdego dnia.

 

Niecodziennym wydarzeniem stała się Droga Krzyżowa odprawiona na „Górze Miłosierdzia” w okolicach Olchowej. Oprócz bieszczadzkiej scenerii niezwykle poruszające było to, iż rozważania Drogi Krzyżowej prowadzili członkowie Kręgu Biblijnego nie korzystając z pomocy, ale zaglądając w głąb swego serca, gdzie Umęczony Zbawiciel do nich przemawia. To sprawiło, że nabożeństwo było oryginalne i niestandardowe, ponieważ rozważanie każdej stacji miało innego autora. Piękna pogoda i otaczająca zieleń sprzyjały otwieraniu się na Boga.

Innym, ale również niezwykle ważnym, wymiarem rekolekcji było doświadczenie wspólnoty. Chyba każdy z uczestników mógłby podpisać się pod stwierdzeniem, że wspólnota braci i sióstr w Chrystusie jest z niczym nie porównywalna. Chociaż członkowie Kręgu Biblijnego spotykają się ze sobą dość często: na spotkaniach środowych, na spotkaniach diakonii czy też w codzienności, np. w mieście, zawsze odczuwają potrzebę bycia ze sobą w warunkach bardziej „rekreacyjnych”, gdy nie ogranicza czas i nie trzeba zaraz wracać do obowiązków. Olchowskie rekolekcje dały właśnie taką możliwość. Wspólnota miała wiele czasu aby ze sobą być, rozmawiać, pożartować czy po prostu wypić razem kawę.Niezwykle ubogacająca dla wszystkich jest obecność dzieci oraz osób niepełnosprawnych, które także znajdują się we wspólnocie. Również w Olchowej byli z nami ci, których Pan Jezus traktuje w sposób wyjątkowy i z wielką miłością. Dzieci i chorzy są dla wspólnoty niezwykłym znakiem spotkania Boga a także uczenia się miłości.Wspólnota, umocniona czasem rekolekcji, od września wraca do swojej pracy przy parafii: do spotkań w każdą środę a także do wieczornych czuwań w każdą drugą sobotę miesiąca.  

Zdjęcia:

Spotkania Wspólnoty

Skrzynka Intencji Modlitewnych

Wspólnota w obiektywie kamery

Sanktuarium Matki Bożej

Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej

Słowo Boże na dziś